fbpx

FAQ

Znajdź odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące CHIAS.

Czy napoje Chias należy przechowywać w lodówce?
Fabrycznie zamknięte napoje Chias nie muszą być przechowywane w lodówce. Pamiętaj jednak, że po otwarciu powinny się w niej znaleźć na nie dłużej niż 24 godziny.
Czy do produktów dodajecie cukier?
Do naszych produktów nie dodajemy cukru. W butelce Chias znajdziesz tylko cukry naturalnie występujące w owocach. Jest ich tam tyle, ile zawiera średniej wielkości jabłko. Z tą różnicą, że jabłko ze skórką ma 1,5 grama błonnika, a Chias (w zależności od smaku) ma go co najmniej 2 razy więcej!
Jaką ilość nasion chia mogę spożyć dziennie?
Zalecana dzienna dawka nasion chia to ok. 15 gram. W każdym z naszych produktów znajduje się ich mniej. Nasiona chia po namoczeniu otaczają się żelową otoczką i zwiększają 10-krotnie swoją objętość - dlatego wypełniają całą butelkę.
Czy napoje Chias są wskazane dla kobiet w ciąży? Czy kobiety karmiące piersią mogą je spożywać?
Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 zawarte w nasionach chia są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i całego układu nerwowego niemowlęcia. Jednak każdy organizm jest inny, dlatego w trosce o zdrowie kobiet zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem prowadzącym. Jedynym wyjątkiem jest Chias Energy, który ze względu na wysoką zawartość kofeiny jest dla kobiet w ciąży i karmiących niewskazane.
Od którego roku życia można spożywać Chias? Czy dzieci mogą pić Chias?
Dzieci mogą spożywać nasiona chia już od 3 roku życia. Jednak każdy organizm jest inny, dlatego w trosce o zdrowie maluchów zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem pediatrą. Jedynym wyjątkiem jest Chias Energy, który ze względu na wysoką zawartość kofeiny jest dla dzieci niewskazany.
Co oznacza, że napoje Chias są na bazie soku zagęszczonego?
Sok zagęszczony powstaje po odparowaniu określonej ilości wody przez co “zagęszcza” się jego smak, a sok nadal jest w pełni naturalny. Do naszych produktów nie dodajemy żadnych zagęszczaczy, sztucznych substancji czy aromatów. Ich konsystencja to efekt odpowiedniej dawki nasion chia.
Czy dostanę Wasze produkty zagranicą?
Jako producent nie prowadzimy sprzedaży detalicznej napojów Chias, ale cały czas pracujemy nad rozszerzeniem sieci dystrybucji. Jeśli chcesz zamówić nasze produkty, wysyłkę za granicę oferują sklepy:
Jak długo można przechowywać napoje Chias po otwarciu?
Nasze produkty po otwarciu należy przechowywać się w lodówce, maksymalnie przez 24 godziny.
Ile kalorii mają napoje Chias?
W zależności od linii napojów, Chias Essential to maksymalnie 130 kcal, Chias Shake - 172 kcal, natomiast Chias Functional - 117 kcal.
Czy produkujecie w Polsce?
Cały proces produkcji napojów Chias przebiega w Polsce. Wspaniałe nasionka mocy sprowadzamy natomiast prosto od boliwijskich rolników.