fbpx

PRZEPIS NA GORĄCĄ CZEKOLADĘ ZE SLIM ELIXIREM

5 grudnia 2017 | Blog, Przepisy,

Jesienią najlepiej rozgrzewa filiżanka gorącej czekolady. Uwielbiam umilać sobie wieczory dobrym filmem, książką i czymś przyjemnym. To „coś” przyjemnego to bardzo często rozgrzewająca czekolada… Czyż może być coś lepszego? Pyszna, słodka, gęsta i pełna dobrych kalorii. Tak, dobrych kalorii. Czekolada może być zdrowa, zwłaszcza jeśli przemycimy w niej witaminy i składniki mineralne, jakich potrzebujemy jesienią. Gorąca czekolada sprawdzi się tutaj wyśmienicie! Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

Przepis na dwie filiżanki rozgrzewającej czekolady.

Przygotuj:

Jak to zrobić?

  1. W rondelku na małym ogniu podgrzej mleko roślinne (ale nie doprowadzaj do wrzenia, aby zachować jak najwięcej cennych właściwości pozostałych składników)
  2. Powoli wsyp kakao, cynamon oraz połowę saszetki eliksiru. Możesz to zrobić przez sitko.
  3. Dodaj syrop daktylowy oraz miąższ z laski wanilii.
  4. Składniki energicznie wymieszaj aż do uzyskania gęstej i gładkiej czekolady.

 

Konsystencję oraz słodycz możesz odpowiednio zmieniać wedle własnych preferencji, dodając mniej lub więcej eliksiru CHIAS SLIM i/lub syropu daktylowego.

Teraz wystarczy oddać się przyjemności picia rozgrzewającej czekolady, która umili każdy jesienny wieczór! Zdrowo i przyjemnie! To dla mnie najważniejsze – jestem przekonana, że dla Ciebie również!

 

Smacznego!

Małgorzata Kubica Dobre Zielsko

Pasjonatka kuchni wegańskiej oraz ekologicznego i aktywnego trybu życia od przeszło 18 lat. Kocha góry i rower i najchętniej spędza czas albo w kuchni, albo w górach, albo na rowerze, a najchętniej w górach na rowerze z dobrym jedzeniem. Autorka bloga dobrezielsko.pl